mobil menu
ara

THY'de Pilot Olmak

THY
THY de pilot olma şartları değiştirildi. Pilot adaylarına biraz daha kolaylık sağlandı. Türk Hava Yolları, daha çok pilot aday adayının başvurması adına artık lisans dışında önlisans mezunlarını kabul etmeye başlamamıştı. Ek olarak THY boy limitini geçemeyen kişilere de kolaylık sağlayacak. 

THY Havacılık Akademisi başvurularında pilot olmak için konulan boy limitleri aşağıya çekildi. 
Erkek adaylar için boy 1 metre 65 santimetre, 
kadınlarda ise 1 metre 60 santimetreden kısa olmaması şartı yapılan değişiklikle 1 metre 57 cm indirildi. 

Boy uzunluğunun da üst limit olan 1 metre 95 cm ve beden-kitle endeksindeki 20-30 aralığındaki değere uygun olması şartı ise korundu. Ayrıca, adaylarda 01 Ocak 1983 tarihinden sonra doğmuş olma şartı aranıyor. Toplam 18 aylık eğitim sürecini tamamlayan pilot aday adayları, THY'de ikinci pilot olarak uçuşlarına başlama şansı elde edecek.
tarih icon 29/05/2018
okuna sayısı icon 4314 defa okundu

Çumra Haberleri Son Dakika

çumra haberleri Çumra'dan; Birlikte daha güçlüyüz. Çumra ile ilgili haber ve bilgileri en doğru şekilde, tarafsız olarak sizlere bildirmek için çalışmaktayız. Haber değeri taşıdığını düşündüğünüz bilgileri bizlerle paylaşabilirsiniz. İlgili yöneticilerin denetimi sonucunda haberinizi yayına almak için hazırlayacağız. Son dakika çumra'dan haberler veya diğer tüm gerekli bilgiler için Çumradan. Sosyal medyada takip edin, @cumradan.haber
çumra son dakika haberleri

© 2017 / 2021 - Cumradan.com Künyeİletişim [ Reklam ]