mobil menu
ara

MEB Robot yarışlarında, Çumra M.T.A.L

MEB Robot yarışlarında, Çumra M.T.A.L Uluslar arası düzenlenen ve yabancı devletlerinde katıldığı 11.MEB Robot yarışmaları bu yıl ilimiz Konya'da yapıldı. Yetkililer bu yıl katılımın çok yoğun olduğunu belirtiyor, yaklaşık 25 ayrı ülkeden yabancıların yanı sıra ülkemizden yaklaşık 2500 civarı okul, üniversitenin katıldığını belirtiyorlar.

Çumra dan sadece tek okulumuz yarışmaya katılmış, bu çok üzücü. Böylesi uluslar arası yarışmalarda bizlerde olmalıyız. Yarışmaya çumradan Çumra Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Bilişim Bölümü katılmış. Katılan öğrenci ve destekleyen öğretmenlerimizi kutluyoruz. Yarışmada Çumra meslek lisesi çizgi izleyen kategorisinde yarışmış, toplamda 730 robot arasından eleme pistine geçerek 2.tura adını yazdırarak, Çumra Meslek ilk 64 robot arasına girmiş. İkinci turda da elenmişler.

İlk defa girmelerine rağmen gösterdikleri başarıdan dolayı okulumuzu ve öğrencilerimizi tebrik ediyor  ve başarılarının daha da artmasını istiyoruz. Bir daha ki yıl öğrencilerimiz den derece bekliyoruz. ;)

Kaynak: Çumra Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi web sayfası, detaylar ve resimler
tarih icon 12/05/2017
okuna sayısı icon 2704 defa okundu

Çumra Haberleri Son Dakika

çumra haberleri Çumra'dan; Birlikte daha güçlüyüz. Çumra ile ilgili haber ve bilgileri en doğru şekilde, tarafsız olarak sizlere bildirmek için çalışmaktayız. Haber değeri taşıdığını düşündüğünüz bilgileri bizlerle paylaşabilirsiniz. İlgili yöneticilerin denetimi sonucunda haberinizi yayına almak için hazırlayacağız. Son dakika çumra'dan haberler veya diğer tüm gerekli bilgiler için Çumradan. Sosyal medyada takip edin, @cumradan.haber
çumra son dakika haberleri

© 2017 / 2021 - Cumradan.com Künyeİletişim [ Reklam ]