mobil menu
ara

Çumra'da "Çanakkale’den 15 Temmuz’a" konulu Uğur Demirci konseri düzenlendi.

Çumra Konya Büyükşehir Belediyesi ve Çumra Belediyesi iş birliği ile belediyesi düğün ve konferans salonunda iki seansta “Çanakkale’den 15 Temmuz’a” konulu Uğur Demirci konseri düzenlendi. 

Programda konuşan Çumra Belediye Başkanı Dr. Mehmet Oğuz, Çanakkale'de 11 yaşından 25 yaşına gençlerin şehit olduğunu hatırlatarak, "Allah bizleri onlara layık bir nesil olarak yaşamayı nasip etsin" dedi.

Başkan Oğuz konuşmasında 16 nisanda yapılacak olan referanduma ilişkin konuştu.

Oğuz, "18 yaşında şehit oluyoruz inşallah yakın bir süreçte seçilme yaşımızda 18'e inecek ve 18 yaşında milletvekilimiz olacak. Herşeye büyükler karar vermeyecek artık. Ben kendimi genç falan hissetmiyorum 40 yaşındayım ama benim belediye başkanı seçileceğimde de şu ifadeler vardı. Beni bile "koskoca belediyeyi çoluk çocuğa mı emanet edeceğiz" diye, 40 yaşındaki bir insanı bile çocuk görüyorlar ama 18-20 yaşında askere gönderiyor ve şehit oluyor. 21 yaşında Fatih Sultan Mehmet’le hepimiz övünüyoruz Fatih’in İstanbul’u fethettiği yaştasın diye marşını yazmışız ama 25 yaşına kadar adamdan sayılmıyoruz. İnşallah oda düzelecek 8 milyon gencimizin de temsil yeteneği artık bu ülkede olmuş olacak" diye sözlerini tamamladı. 

Program sanatçı Uğur Demirci’nin konseriyle son buldu. 
tarih icon 24/03/2017
okuna sayısı icon 1902 defa okundu

Çumra Haberleri Son Dakika

çumra haberleri Çumra'dan; Birlikte daha güçlüyüz. Çumra ile ilgili haber ve bilgileri en doğru şekilde, tarafsız olarak sizlere bildirmek için çalışmaktayız. Haber değeri taşıdığını düşündüğünüz bilgileri bizlerle paylaşabilirsiniz. İlgili yöneticilerin denetimi sonucunda haberinizi yayına almak için hazırlayacağız. Son dakika çumra'dan haberler veya diğer tüm gerekli bilgiler için Çumradan. Sosyal medyada takip edin, @cumradan.haber
çumra son dakika haberleri

© 2017 / 2021 - Cumradan.com Künyeİletişim [ Reklam ]