mobil menu
ara

Çumrada 14 yıllık faili meçhul cinayet

Çumrada 14 yıllık faili meçhul cinayet Çumra Cumhuriyet Başsavcılığı’na geçen ocak ayında Çumra’da oturan Ümmü Şimşek’in, 2003 yılından itibaren kayıp olduğu ve öldürülüp Konya’daki kimsesizler mezarlığına defnedilmiş olabileceği ihbarı yapıldı. Bunun üzerine Konya Emniyet Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği, özel bir ekip oluşturdu. Özel ekip, Ümmü Şimşek hakkında her hangi bir kayıp başvurusunun olmadığını ve 14 yıl boyunca da her hangi bir sağlık ve kamu kurumunda, bankalarda hakkında hiç bir işlem yapılmadığını saptadı.

GAZETE KUPÜRÜNDEN CİNAYET ÇÖZÜLDÜ 
Ümmü Şimşek’in, kaybolduğu belirtilen yılda eşi Hasan Şimşek’in ’adam öldürme’ suçundan cezaevinde olduğunu, o dönemde 3 yaşındaki kızının ise eşinin babasının yanında büyüdüğünü belirledi. Polis Şimşek’in ailesi ve yakınlarıyla görüştü, ancak aile fertlerinin bazılarının çelişkili ifadeler vermesinden şüphelendi.Araştırmasını derinleştiren özel ekip, 2003 yılına ait yerel ve ulusal gazetelerin arşivlerini İl Halk Kütüphanesi’nden tek tek inceledi.

Polis, Ümmi Şimşek’in, ablaları 54 yaşındaki Raziye Şimşek, 41 yaşındaki Hayriye Şahin, ağabeyi 49 yaşındaki Zekeriya Şimşek ve Raziye Şimşek’in oğlu 34 yaşındaki Talat Şimşek ve ölen ağabeyi Veli Şimşek’in oğlu 38 yaşındaki İlhami Şimşek’i, şüphe üzerine gözaltına aldı.

AİLE İÇİ CİNAYET ÇIKTI 
Ümmü Şimşek’in ailesini çapraz sorguya alan polis, aile içi cinayeti ortaya çıkardı. Şüphelilerin ifadelerinden, Ümmü Şimşek’in 2003 yılında cezaevinde bulunan eşi Hasan Şimşek’i, başka bir erkekle aldattığı iddiasıyla, şimdi hayatta olmayan annesi Ayşe Şimşek ve ağabeyi Veli Şimşek ile ablası Raziye Şimşek tarafından zorla Çumra Devlet Hastanesi’ne götürülerek cinsel ilişki yaşayıp yaşamadığını öğrenmek için muayene ettirilmek istendiği belirlendi. Doktorun bunun yasal olmadığını ve Şimşek’i muayene etmemesi üzerine ailesi, eve döndüklerinde Ümmi Şimşek’i, öldüresiye dövdüğü saptandı. 

Ümmü Şimşek’in, dövüldükten sonra yarı baygın halde ağabeyi Veli, ablası Raziye, yeğenleri Talat ve İlhami tarafından otomobile bindirilerek Konya- Isparta karayolunun 28’inci kilometresine getirildiği, burada otomobili kullanan Veli Şimşek belinden çıkardığı kemerini yeğenlerine verip Ümmü Şimşek’i boğmasını söylediği belirlendi. Bunun üzerine ablası Raziye ve yeğenlerine direnen genç kadının, boynuna kemer geçirildiğinde Kelime-i Şahadet getirdiği, öldürmemeleri içinde yalvardığı, bu sırada yeğeni Talat’ın kemeri sıkarak öldürdüğü, cesedini de bölgede bulunan dere yatağına attıkları saptandı.
tarih icon 27/02/2017
okuna sayısı icon 2852 defa okundu

Çumra Haberleri Son Dakika

çumra haberleri Çumra'dan; Birlikte daha güçlüyüz. Çumra ile ilgili haber ve bilgileri en doğru şekilde, tarafsız olarak sizlere bildirmek için çalışmaktayız. Haber değeri taşıdığını düşündüğünüz bilgileri bizlerle paylaşabilirsiniz. İlgili yöneticilerin denetimi sonucunda haberinizi yayına almak için hazırlayacağız. Son dakika çumra'dan haberler veya diğer tüm gerekli bilgiler için Çumradan. Sosyal medyada takip edin, @cumradan.haber
çumra son dakika haberleri

© 2017 / 2021 - Cumradan.com Künyeİletişim [ Reklam ]