mobil menu
ara

TEOG 2. dönem sınav tarihleri ne zaman

TEOG 2. dönem sınav tarihleri ne zaman TEOG 2. dönem sınavları ne zaman yapılacak? Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 8. sınıf öğrencileri için düzenlenen TEOG sınavlarında takvim belli. İşte MEB'in TEOG için sınav tarihleri. TEOG 1. dönem sınavlarının ardından adaylar Temel Eğitimden Orta öğretime geçişte ikinci aşama olan sınavları 26-27 Nisan tarihlerinde yapacaklar. İstedikleri lisede eğitim görmek isteyen adaylar 26-27 nisan tarihinde yapılacak olan TEOG 2. dönem sınavlarının ardından tercih sonuçlarını bekleyecek.

TEOG SINAVINDA HANGİ DERSLERDEN SORU SORULACAK?  

TEOG sınavında 8. sınıf öğrencileri, lise eğitimine geçiş yapmak için 6 çeşit dersten sınava girecek ve sınavlardan aldığı puanların ortalamalarının ardından da puanlarının yettiği liselere tercih yaparak eğitim görmeye başlayacak. 

Teog Sınavı için dersler şöyle; 
 - Türkçe 
 - Matematik 
 - Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 
 - Yabancı Dil 
 - T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük 
 - Fen Bilgisi

TEOG 2. DÖNEM SINAVI NE ZAMAN YAPILACAK? 

TEOG'un birinci gün oturumunda (26 Nisan 2017) Türkçe, Matematik ve Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi derslerinin sınavlarına katılacak. Üç sınavda toplamda 60 soruya cevap verecek olan adaylar 120 dakika boyunca ter dökecek. 

TEOG'un ikinci gün oturumunda ise (27 Nisan 2017) adaylar Fen Bilimleri, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük ve Yabancı Dil sınavlarında 60 soruya cevap verecek. Sınav aynı birinci günde olduğu gibi 120 dakika sürecek.
tarih icon 19/04/2017
okuna sayısı icon 2119 defa okundu

Çumra Haberleri Son Dakika

çumra haberleri Çumra'dan; Birlikte daha güçlüyüz. Çumra ile ilgili haber ve bilgileri en doğru şekilde, tarafsız olarak sizlere bildirmek için çalışmaktayız. Haber değeri taşıdığını düşündüğünüz bilgileri bizlerle paylaşabilirsiniz. İlgili yöneticilerin denetimi sonucunda haberinizi yayına almak için hazırlayacağız. Son dakika çumra'dan haberler veya diğer tüm gerekli bilgiler için Çumradan. Sosyal medyada takip edin, @cumradan.haber
çumra son dakika haberleri

© 2017 / 2021 - Cumradan.com Künyeİletişim [ Reklam ]