mobil menu
ara

Organik Ürünleri Neden Tüketmeliyiz?

Organik Ürünleri Neden Tüketmeliyiz? Hepimiz gün boyu enerjik her şeye koşturabilen, yorulmayan, her işini kolaylıkla halledebilen biri olmak isteriz. Günü halsiz bir şekilde geçirmek istemeyiz ama pek çok insan gün boyunca yorgun, halsiz, yaptığı işten şikayetçi, uykulu dolaşır bununla birlikte bazı insan da enerjik, yorulmaz, sürekli algısı açık bir şekilde gününü geçirir. Peki bu fark neden kaynaklanır? 

Güzel bir gün geçirmek için çoğumuzun atladığı önemli bir iş vardır. Tahmin edebileceğiniz gibi bu önemli iş güzel, sağlıklı, organik bir kahvaltı. Pek çoğumuz sabahları okula, işe vs. gitmek için erken kalkmak zorunda kalıyoruz. Hele birde trafiğin yoğun olduğu yerlerde yaşıyor isek sabahları kalmamız gereken saat bir hayli erkene çekiliyor. Sabahları erken kalkmak zorunda kalınca uykudan uyanmak bizlere çok zor geliyor ve “beş dakika daha … “,” beş dakika daha…” diyerek evden çıkmadan çok kısa bir zaman sonra anca uyanabiliyoruz. Bu aradaki zaman da hazırlanmaya gidince kahvaltıya pek zaman kalmıyor ve ayak üstü bir şeyler atıştırıp çıkıyoruz. Aslında bizim için pratik bir kahvaltı çeşidi ama sağlıklı bir gün geçirmek için maalesef ki yeterli değil. Günün büyük bir bölümünü geçirmek için gereken enerjiyi karşılayacağımız kahvaltıda pek çoğumuzun yapmadığı bir şekil olan sağlıklı bir kahvaltı yapmalıyız.

Sağlıklı bir kahvaltıda organik ürünlerin tüketilmesi gerekir. Kahvaltılarda tüketmemiz gereken belli besinler süt, bal, yumurta, peynir vs. ama yediğimiz bu besinlerin organik olması sağlık için asıl önemli olan konulardır. Organik bal, organik yumurta vs. aldığımız çoğu ürünün organik olup olmadığını biliyoruz çünkü ayırt edemiyoruz bir bal satıcısı hakiki balına da sahte balına da doğal bal diyor ve biz aradaki farkı anlayamıyoruz ama el mahkum alıyoruz. Bu nedenle aldığımız baldan gerekli vitaminleri alamıyoruz.

Bazen de doğal olamadığını bildiğimiz alıyoruz. Hazır aldığımız yumurtalardan bahsediyorum. Aldığımız yumurtaların çoğu köy yumurtası değil bunu biliyoruz ama şehrin içinde köy yumurtası bulmak kolay gelmiyor ve birazda uğraşmayı sevmiyoruz. Bunu bildiğimize rağmen katlanıyoruz ama aldığımız hazır yumurtadan geçen tavuğun yumurtasında ki besin değerlerini alamıyoruz ve hatta kullanılan ilaçlardan zarar görmekteyiz. Bunlar günümüzde çeşitli hastalıkların artmasını sağlamaktadır.
tarih icon 9/5/2017 'de reklam oluşturuldu
okuna sayısı icon 1804 günde 1820 defa görüntülendi

Çumra Haberleri Son Dakika

çumra haberleri Çumra'dan; Birlikte daha güçlüyüz. Çumra ile ilgili haber ve bilgileri en doğru şekilde, tarafsız olarak sizlere bildirmek için çalışmaktayız. Haber değeri taşıdığını düşündüğünüz bilgileri bizlerle paylaşabilirsiniz. İlgili yöneticilerin denetimi sonucunda haberinizi yayına almak için hazırlayacağız. Son dakika çumra'dan haberler veya diğer tüm gerekli bilgiler için Çumradan. Sosyal medyada takip edin, @cumradan.haber
çumra son dakika haberleri

© 2017 / 2021 - Cumradan.com Künyeİletişim [ Reklam ]