mobil menu
ara

TEOG sınav sonuçları açıklandı.

TEOG sınav sonuçları açıklandı. Milli Eğitim Bakanlığı, Temel Eğitimden Orta Öğretime Geçiş (TEOG) ikinci dönem sınav sonuçları açıklandı. Sınava giren 1 milyondan fazla öğrenci ve veli sonuçları MEB’e bağlı sistemde görebilirken, yerleştirme kılavuzu ve nakil başvuruları ne zaman açıklanacak? Milli Eğitim Bakanlığından resmi bir açıklama gelmezken, Temmuz ayında nakil başvurularını başlatması ön görülüyor. MEB’in resmi web sitesinde sınava dair açıklama geldikten sonra sonuçlar sistemde aktif edildi.

TEOG SINAV SONUÇLARINA İTİRAZ NASIL GERÇEKLEŞİR?

1.   Adayın(öğrencinin) T.C Kimlik numarası ve seri no bilgileri ile sisteme giriş yapılır.

2.    Kılavuzda belirtilen itiraz ücreti var ise kılavuzda belirtilen bankalara adayın TC kimlik numarası bilgisi ile yatırılır.

3.    İtiraz edilecek sınav veya grup tarama uygulaması  seçilerek gerekli alanlar eksiksiz doldurulur.

4.    Eklenecek belge var ise belirtilen boyut ve uzantılara uygun hale getirilip eklenir.

İtiraz tarihi 31 Mayıs 2017’de saat 10:30’ta başladı; 7 Haziran 2017 saat 11:00’e kadar itiraz edilebilir.


2017 TEOG puan hesaplama nasıl yapılır?

Ortak sınavlarda “Matematik, Fen ve Teknoloji, Türkçe, TC İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ve Yabancı Dil” sınavlarından alınan puanlar yazılır. Ardından 6’ıncı, 7’inci ve 8’inci sınıf yıl sonu başarı puanları her seneye yazılır. Çıkan sonuçlarda çıkacak puan listesi ise:

1.Dönem Ağırlıklandırılmış Ortak Sınav Puanı (OSP1)

2.Dönem Ağırlıklandırılmış Ortak Sınav Puanı (OSP2)

Ağırlıklandırılmış Ortak Sınav Puanı (AOSP)

Yerleştirmeye esas puan (YEP)

tarih icon 31/05/2017
okuna sayısı icon 2036 defa okundu

Çumra Haberleri Son Dakika

çumra haberleri Çumra'dan; Birlikte daha güçlüyüz. Çumra ile ilgili haber ve bilgileri en doğru şekilde, tarafsız olarak sizlere bildirmek için çalışmaktayız. Haber değeri taşıdığını düşündüğünüz bilgileri bizlerle paylaşabilirsiniz. İlgili yöneticilerin denetimi sonucunda haberinizi yayına almak için hazırlayacağız. Son dakika çumra'dan haberler veya diğer tüm gerekli bilgiler için Çumradan. Sosyal medyada takip edin, @cumradan.haber
çumra son dakika haberleri

© 2017 / 2021 - Cumradan.com Künyeİletişim [ Reklam ]