mobil menu
ara

Konya’da İlçe milli eğitim müdürleri toplantısı gerçekleştirildi.

Konya’da İlçe milli eğitim müdürleri toplantısı gerçekleştirildi. İlçe milli eğitim müdürleri toplantısı koronavirüs tedbirleri kapsamında video konferans ile gerçekleştirdi.

Konya İl Milli Eğitim Müdürü Sn. Seyit Ali Büyük Başkanlığında, il müdürlüğü yöneticileri ve 31 ilçe milli eğitim müdürünün katılımıyla video konferans ile toplantı gerçekleşti. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Ortaöğretim Genel Müdürlüğü Eğitim Kurumları ve Zümreleri Yönergesi kapsamında yapılan toplantıda, koronavirüs ile mücadele kapsamında okul ve milli eğitim kurumları tarafından yürütülen dezenfeksiyon faaliyetleri ve bu noktada alınan tedbirler konuşuldu.

20 Haziran 2020 tarihinde yapılacak Liselere Geçiş Sınavı (LGS) kapsamında alınacak tedbirlerin de gündeme geldiği toplantıda, sınav yapılacak tüm okulların girişinde ve sınıflarda dezenfektanların bulundurulması, sınava girecek öğrencilere maske dağıtılması ve görevlilerin bu konuları hassasiyetle takip etmelerinin gerektiği ifade edildi.

Ayrıca 22-30 Haziran tarihleri arasında öğretmenlere yönelik düzenlenecek mesleki çalışmalarla ilgili gerekli tedbirlerin alınması ve planlamaların yapılması konusun da toplantının gündeminde yer aldı.
tarih icon 08/06/2020
okuna sayısı icon 1047 defa okundu

Çumra Haberleri Son Dakika

çumra haberleri Çumra'dan; Birlikte daha güçlüyüz. Çumra ile ilgili haber ve bilgileri en doğru şekilde, tarafsız olarak sizlere bildirmek için çalışmaktayız. Haber değeri taşıdığını düşündüğünüz bilgileri bizlerle paylaşabilirsiniz. İlgili yöneticilerin denetimi sonucunda haberinizi yayına almak için hazırlayacağız. Son dakika çumra'dan haberler veya diğer tüm gerekli bilgiler için Çumradan. Sosyal medyada takip edin, @cumradan.haber
çumra son dakika haberleri

© 2017 / 2021 - Cumradan.com Künyeİletişim [ Reklam ]