mobil menu
ara

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi enerjisini kendi üretiyor

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi enerjisini kendi üretiyor Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) kendi enerjisini üretiyor. KMÜ güneş enerjisini elektrik enerjisine çeviren tesis ile kendi enerjisini üretiyor.

KMÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Akgül, yaptığı yazılı açıklamada, dünyadaki enerji üretiminin neredeyse tamamının fosil kökenli yakıtlar ve nükleer enerjiden oluştuğunu belirtti.
Üniversitenin enerji ihtiyacının önemli bir kısmını karşılamak ve ülke ekonomisine katkı sunmak amacıyla başlanan projenin hayata geçmesinin oldukça sevindirici olduğunu ifade eden Akgül, şunları kaydetti: "Umarım bugün ihtiyacımızın yüzde 25'ini karşılayan bu projeyi daha da geliştirerek ihtiyacımızın yarısını karşılayabilecek seviyelere çıkarırız. Tesis bünyesinde inşa edilen 40 metrelik meteoroloji direğiyle beraber günlük küresel ışınım miktarını, farklı yükseltilerdeki rüzgar hızlarını, sıcaklık ve nem gibi meteorolojik verileri de izleme imkanımız bulunmaktadır."

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi
Kaynak, Karaman AA
tarih icon 14/02/2017
okuna sayısı icon 2942 defa okundu

Çumra Haberleri Son Dakika

çumra haberleri Çumra'dan; Birlikte daha güçlüyüz. Çumra ile ilgili haber ve bilgileri en doğru şekilde, tarafsız olarak sizlere bildirmek için çalışmaktayız. Haber değeri taşıdığını düşündüğünüz bilgileri bizlerle paylaşabilirsiniz. İlgili yöneticilerin denetimi sonucunda haberinizi yayına almak için hazırlayacağız. Son dakika çumra'dan haberler veya diğer tüm gerekli bilgiler için Çumradan. Sosyal medyada takip edin, @cumradan.haber
çumra son dakika haberleri

© 2017 / 2021 - Cumradan.com Künyeİletişim [ Reklam ]