mobil menu
ara

Çumra da 7 bin 500 ton buğday çalma olayında tutuklama

Çumra da 7 bin 500 ton buğday çalma olayında tutuklama Çumra ilçesinde, geçtiğimiz Kasım ayında Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) tarafından kiralanan depolardan 7 bin 500 ton buğday çalınması olayında 3 kişi tutuklandı.

Edinilen bilgiye göre, 1 Kasım 2023 tarihinde Çumra ilçesi Güvercinlik Mahallesinde Toprak Mahsulleri Ofisi tarafından kiralanan depolardan 7 bin 500 ton buğday çalınmasının ardından soruşturma başlatıldı. Konya İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince suç/suçluluk faaliyetlerinin önlenmesine yönelik sürdürülen çalışmalar çerçevesinde TMO tarafından kiralanan depolardan buğday çalınması olayı ile ilgili olarak, 17 Ocak 2024 tarihinde gerçekleştirilen operasyonda 11 şüpheli yakalandı. Şüpheliler jandarmadaki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. 3 şüpheli tutuklanarak cezaevine gönderilirken, 8 şüpheli adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

Kaynak: İHA
tarih icon 08/02/2024
okuna sayısı icon 314 defa okundu

Çumra Haberleri Son Dakika

çumra haberleri Çumra'dan; Birlikte daha güçlüyüz. Çumra ile ilgili haber ve bilgileri en doğru şekilde, tarafsız olarak sizlere bildirmek için çalışmaktayız. Haber değeri taşıdığını düşündüğünüz bilgileri bizlerle paylaşabilirsiniz. İlgili yöneticilerin denetimi sonucunda haberinizi yayına almak için hazırlayacağız. Son dakika çumra'dan haberler veya diğer tüm gerekli bilgiler için Çumradan. Sosyal medyada takip edin, @cumradan.haber
çumra son dakika haberleri

© 2017 / 2023 - cumradan.com Künyeİletişim [ Reklam ] • Destek: Çumra MTAL