mobil menu
ara

Çumra Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Robot yarışlarına hazırlanıyor

Çumra Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Robot yarışlarına hazırlanıyor İlçemiz okullarından Çumra Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Bilişim Bölümü öğrencileri bu yıl Sivas ta yapılacak olan 12.Uluslararası MEB Robot yarışmalarına hazırlanıyor. 

Ülkemizde meslekî ve teknik eğitimin niteliğinin artırılması, toplumda bu alanda farkındalık oluşturulması, lise ve üniversite öğrencilerinin eğitimleri sürecinde edindikleri bilgiyi beceriye dönüştürebilen, ürün geliştirebilen, bilimsel düşünebilen, girişimci ve rekabetçi bireyler olarak yetiştirilmesi, endüstriyel ve teknolojik gelişmelerin tanıtılması, sergilenmesi ve deneyimlerinin paylaşılması amacıyla Bakanlığımızca düzenlenen yarışmanın On ikincisi bu yıl 09-11 Mayıs 2018 tarihleri arasında Sivas Taha AKGÜL Spor Salonunda gerçekleştirilecek. Her yıl mayıs ayında düzenlenen yarışma, düzenlendiği kentin kültür yapısına, değerlerine ve dünyadaki değişimler de dikkate alarak yenilenmekte ve geliştirilmektedir. 

Nesnelerin interneti olarak da adlandırılan Endüstri 4.0’ı araştıran, üreten, öğrenen, geliştiren, genç ve çalışkan yeni neslin teknolojik kuşak ile tanışmasına ortam hazırlamak amacıyla Sivas’ta yapılacak olan yarışmanın Endüstri 4.0 Temalı Yenilenebilir Enerji Kaynakları, sloganı ise “Ahican Sivas Yollarında” olarak belirlenmiş. 

Çumra’dan katılan tek okul olan Çumra Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Bilişim Bölümü öğrenci ve öğretmenlerine çalışmalarında ve yarışmada başarılar diliyoruz. Çumra’mızı en iyi şekilde temsil edeceklerinden eminiz. Uluslararası bu tip yarışma ve etkinliklere katılmak, öğrencilerimizin girişimci ve rekabetçi bireyler olarak yetiştirilmesi, endüstriyel ve teknolojik gelişmelerin tanıtılması açısından da çok önemlidir ve Çumra’mıza değer katacaktır.

Öğrencilerin hazırladığı Robot tanıtım videosu.
tarih icon 16/04/2018
okuna sayısı icon 3528 defa okundu

Çumra Haberleri Son Dakika

çumra haberleri Çumra'dan; Birlikte daha güçlüyüz. Çumra ile ilgili haber ve bilgileri en doğru şekilde, tarafsız olarak sizlere bildirmek için çalışmaktayız. Haber değeri taşıdığını düşündüğünüz bilgileri bizlerle paylaşabilirsiniz. İlgili yöneticilerin denetimi sonucunda haberinizi yayına almak için hazırlayacağız. Son dakika çumra'dan haberler veya diğer tüm gerekli bilgiler için Çumradan. Sosyal medyada takip edin, @cumradan.haber
çumra son dakika haberleri

© 2017 / 2021 - Cumradan.com Künyeİletişim [ Reklam ]