mobil menu
ara

Çumra Belediye Başkanı Halit Oflaz Hayatını Kaybetti

Çumra Belediye Başkanı Halit Oflaz Hayatını Kaybetti

Halit Oflaz Kimdir

1974 Çumra doğumlu olan Halit Oflaz, Konya Karatay Lisesi’nden sonra Anadolu Üniversitesi Yerel Yönetimler Bölümü’nden ön lisansını ve Kamu Yönetimi Bölümü’nde lisans eğitimini Tamamladı.

2000 Yılında Çumra Yenisu Belde Belediyesi’nde Yazı İşleri Müdürlüğü olarak görevine başladı. 2004 yılında Çumra Belediyesi İşletme Müdürlüğü, 2010 – 2018 yılları arasında Selçuklu Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü, Gelirden Sorumlu Emlak Şefliği görevlerinde bulunan. Halit Oflaz 2019 yılında yapılan yerel seçimlerde Çumra ilçesinde AK Parti'den belediye başkanı seçilmişti.

Halit Oflaz’ın 03 Ağustosta Paylaştığı Gönderi

Halit Oflaz 03 Ağustos 2020 Tarihinde Facebook hesabı üzerinden mesaj yayınlamıştı.

“Değerli Hemşehrilerim! Boğaz ağrısı şikayetiyle gittiğim hastanede yapılan Kovid-19 testim pozitif çıktı. Allah’a şükür sağlık durumum iyi ve tedavim devam ediyor. Dualarınızı bekliyorum.”

Sağlık durumu gittikçe ağırlaşan Halit Oflaz, Selçuklu Tıp Fakültesi Hastanesi'nin yoğun bakım servisine kaldırılarak, tedavisine burada devam edildi. Entübe edilen Başkan Oflaz'ın yapılan plazma tedavisi sonrası sağlık durumunun iyi gittiği öğrenildi. Tedbir amaçlı uyutulduğu belirtilen Başkan Oflaz ile ilgili belediyeden açıklama geldi.

Yazılı açıklamada, "Belediye Başkanımız Sayın Halit Oflaz Bey'in Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesindeki tedavi süreci devam etmektedir. Cuma günü ağırlaşan tablo ile entübe edilen başkanımız cumartesi ve pazar günü dializ, plazma tedavisi, ilaçlar ve verilen kan ürünleri ile tedaviye yanıt alınmış, pazartesi sabahı ile kan tahlilleri, böbrek ve karaciğer bulguları normale yaklaşmış, iyileşme safhasına girmiştir. Tedbiren uyutulan başkanımızın durumu iyiye gitmektedir. Başkanımıza ve tüm hastalarımıza yüce mevladan şifa dileriz. Bu süreçte dualarını esirgemeyen herkese teşekkürlerimizi sunarız. Temizlik, mesafe, maske ve dua ile" denildi.

Konya’da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedavisi gören Çumra Belediye Başkanı Halit Oflaz yaşamını yitirdi.

Alınan bilgiye göre, Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Kovid-19 tedavisi gören, bir süredir tedbiren uyutulan 46 yaşındaki Oflaz, müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Vefat haberini alan sevenleri, sosyal medya paylaşımlarıyla Oflaz’ın ailesine baş sağlığı diledi.
tarih icon 19/08/2020
okuna sayısı icon 1040 defa okundu

Çumra Haberleri Son Dakika

çumra haberleri Çumra'dan; Birlikte daha güçlüyüz. Çumra ile ilgili haber ve bilgileri en doğru şekilde, tarafsız olarak sizlere bildirmek için çalışmaktayız. Haber değeri taşıdığını düşündüğünüz bilgileri bizlerle paylaşabilirsiniz. İlgili yöneticilerin denetimi sonucunda haberinizi yayına almak için hazırlayacağız. Son dakika çumra'dan haberler veya diğer tüm gerekli bilgiler için Çumradan. Sosyal medyada takip edin, @cumradan.haber
çumra son dakika haberleri

© 2017 / 2021 - Cumradan.com Künyeİletişim [ Reklam ]