mobil menu
ara

Çatalhöyük Tanıtım ve Karşılama Merkezi binası

Çatalhöyük Tanıtım ve Karşılama Merkezi binası

UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan, Çumra da bulunan Çatalhöyük'te yapılan tanıtım ve karşılama merkezi binasının inşaatının bitmekte olduğu bildirildi. Müze niteliği taşıyan Çatalhöyük Tanıtım ve Karşılama Merkezi inşaatında sona yaklaşıldığını aktaran Altay, şöyle konuştu:

Çatalhöyük Tanıtım ve Karşılama Merkezi

Başkan Altay; "Bildiğiniz üzere, dünyanın bilinen en eski şehir yerleşimlerinden biri olan ve insanlık tarihini aydınlatan birçok ilki barındıran Çatalhöyük, Konya'da bulunuyor. Çatalhöyük'ün tanıtımına büyük katkı sağlayacak 28 bin 500 metrekare arsa içerisinde, 4 bin 500 metrekare alana sahip ve müze niteliği taşıyan bir tanıtım ve karşılama merkezi inşa ediyoruz. Çatalhöyük Karşılama Merkezi tamamlandığında, Türkiye'nin en büyük ahşap kamu yatırımı unvanına sahip olacak. İç mekanda, Çatalhöyük'ü anlatan görsel çalışmalar olacak ve 2023 yılı içerisinde hizmet vermeye başlayacak."

tarih icon 15/12/2022
okuna sayısı icon 569 defa okundu

Çumra Haberleri Son Dakika

çumra haberleri Çumra'dan; Birlikte daha güçlüyüz. Çumra ile ilgili haber ve bilgileri en doğru şekilde, tarafsız olarak sizlere bildirmek için çalışmaktayız. Haber değeri taşıdığını düşündüğünüz bilgileri bizlerle paylaşabilirsiniz. İlgili yöneticilerin denetimi sonucunda haberinizi yayına almak için hazırlayacağız. Son dakika çumra'dan haberler veya diğer tüm gerekli bilgiler için Çumradan. Sosyal medyada takip edin, @cumradan.haber
çumra son dakika haberleri

© 2017 / 2023 - cumradan.com Künyeİletişim [ Reklam ] • Destek: Çumra MTAL