mobil menu
ara

Akrabasını öldüren sanık hakkında istenen ceza

Akrabasını öldüren sanık hakkında istenen ceza Konya 5. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya tutuklu sanık Turan Balıkcı ile taraf avukatları katıldı. Muhtarlık seçimleri nedeniyle arasında husumet bulunan bacanağı ile iki oğlunu öldürdüğü gerekçesiyle yargılanan Turan Balıkcı için 2 kez müebbet ve 18 yıla kadar hapis cezası istendi.

İddia makamının mütalaasında, maktul Adem Atçı'nın Üçhüyük Mahallesi eski muhtarı olduğunu, mahallenin yeni muhtarı Turan Balıkcı ile maktul arasında muhtarlık seçimleri nedeniyle anlaşmazlık çıktığı belirtildi.

Olay tarihinde sanık ve maktul arasında tartışma çıktığı ifade edilen mütalaada, "Çıkan tartışmada sanık Balıkcı'nın üzerinde bulunan silahla Atçı'ya ateş ettiği, Atçı'nın olay yerinde vefat ettiği, ardından sanığın diğer maktuller Zekeriya ve Faruk Atçı'nın yanlarına gittiği, burada da traktör kullanan Zekeriya ve römorktaki Faruk'a ateş etmeye başladığı, her iki şahsın da olay nedeniyle vefat ettiği anlaşılmıştır." tespitlerine yer verildi.

Mütalaada, sanık Balıkcı'nın, maktuller Zekeriya ve Faruk Atçı'ya yönelik "kasten öldürme" suçundan 2 kez ayrı ayrı müebbet hapisle, maktul Adem Atçı'ya yönelik "haksız tahrik altında kasten öldürme" suçundan da 12 yıldan 18 yıla kadar hapisle cezalandırılması istendi.

tarih icon 16.04.2021
okuna sayısı icon 260 defa okundu

Çumra Haberleri Son Dakika

çumra haberleri Çumra'dan; Birlikte daha güçlüyüz. Çumra ile ilgili haber ve bilgileri en doğru şekilde, tarafsız olarak sizlere bildirmek için çalışmaktayız. Haber değeri taşıdığını düşündüğünüz bilgileri bizlerle paylaşabilirsiniz. İlgili yöneticilerin denetimi sonucunda haberinizi yayına almak için hazırlayacağız. Son dakika çumra'dan haberler veya diğer tüm gerekli bilgiler için Çumradan. Sosyal medyada takip edin, @cumradan.haber
çumra son dakika haberleri

© 2017 / 2021 - Cumradan.com Künyeİletişim [ Reklam ]