06 Haziran 2020 Cumartesi

Çumra'da Arı Saldırısı

çumra haber tarihi 09.09.2019    çumra haber kategori Genel     çumra haber okunma 431
Çumra Tarlada arı saldırısına uğrayan 19 tarım işçisi, hastanede tedavi altına alındı.

Küçükköy Mahallesi'nde mevsimlik tarım işçiler, arıların saldırısına uğradı. İhbar üzerine bölgeye çok sayıda ambulans ekipleri sevk edildi. 

Sağlık ekiplerinin de arı saldırısından dolayı bir süre müdahale edemediği yere, İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ve İtfaiye ekipleri çağırıldı.

Ekiplerin müdahalesinin ardından güvenli hale getirilen bölgede sağlık görevlileri, arıların soktuğu 19 işçiye ulaştı. İşçiler, ambulanslarla hastaneye sevk edildi. İşçilerden 13'ü tedavisinin ardından taburcu edildi. Doktorlar, yaraların vücudundan arı iğnelerini uzun uğraşlar sonucu, teker teker çıkardığını bildirdi. 

Taburcu edilen işçilerden Mithat Atmaca, tarlada çalıştıkları sırada bir anda arıların saldırısına uğradıklarını belirterek, şöyle devam etti: 

"Tarlada 35 kişiydik. Ailecek kadın ve çocuklarlar da vardı. Arılar kovanlardan çıktı ve çocuklar bağrışmaya başladı. Kıyamet gibi bir şekil oldu, herkes bir tarafa koşuşturmaya başladı. Anlatılmaz bir olay yaşadık. Herkes canını kurtarmaya çalışıyordu. Arılar herkese saldırdı, soktu. Arkadaşlar geldi hemen hastaneye yetiştirdiler."
çumra haber yorumları cumradan.com