çumra nöbetçi eczane Çumra Nöbetçi Eczane   { Sağlık Eczanesi }   çumra nöbetci eczane telefonu 0332 447 20 67   çumra nöbetci eczane adresi İzzetbey Mh. A.Türkeş Cd. 38/B
17 Kasım 2019 Pazar

Belediye Başkanı Halit Oflaz'ın Çumra ile ilgili Projeleri

çumra haber tarihi 30.04.2019    çumra haber kategori Genel     çumra haber okunma 333
Belediye Başkanı Halit Oflaz Çumra Belediye Başkanı Halit Oflaz, projelerini hayata geçirmek için çalışmaya başladıklarını söyledi İki proje olan Çatalhöyük müzesi ile Yerli ve Milli Tohum bankası projesi için geniş kapsamlı hazırlıklarının olduğunu belirtti. Merhaba Gazetesi Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Sarıkulak ve Yazı işleri Müdürü Muhammet Gümüş, Halit Oflaz’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Ziyaretten memnuniyetini dile getiren Başkan Oflaz, Merhaba Gazetesi Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Sarıkulak’a teşekkür etti. 

Başkan Oflaz, Merhaba Gazetesi’ne yürütecekleri öncelikli çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Projelerin üç etaba ayırdığını söyleyen Başkan Oflaz, “Çumra için projelerimiz var. Bunları kısa, orta ve uzun vadeli olarak üç’e ayırdık. Kısa vadeli olarak dış mahallelerimizde yol eksiklikleri var onları ilk olarak onları başladık. Orta vadeli projelerimiz var onları da hayata geçirmek için gereken çalışmayı başlatıyoruz. Uzun vadeli projelerimizde ise elle tutulur iki büyük projemiz var. Birisi Çatalhöyük müzesi, Çumra’nın turizm anlamında geleceği olacağı inandığımız proje. Amacımız kuru kuru müze yapıp turist çekmekten ziyade Arkeolojik kazılarda yerindelik ilkesine göre buradan çıkarılmış olan Kibera’nın Ankara’daki müzeden buraya getirilerek müzenin tescilinin yapılması ve Çumra’nın turizm şehri ilan edilmesini sağlamak.

Bu gerçekleştiğinde hem Belediye olarak Hem de esnaflarımız olarak turizmdeki payımızı almak istiyoruz. Krediden vergilendirme sistemine varıncaya kadar Belediye’ye gelen iller bankası ödeneğine kadar çok önemli avantajlar elde etmiş olacağız. Bu anlamda Çatalhöyük müzesini önemsiyoruz. Yine Türkiye’nin geleceğini şekillendiren, yerli ve milli tohum bankası projemiz var. Bunla alakalı paydaşlarımız olacak. Üniversitelerimizle birlikte hareket edeceğiz. Bunun öncesinde sempozyumlar olacak. Amaçladığımızın ne olduğunu doğru anlatarak, doğru noktalardan gidebilmemiz lazım. Hem üniversiteler hem de konuyla alakalı enstitülerle paydaşlık yaparak Yerli ve Milli tohum bankası 5 yılın sonunda İnşallah hayata geçireceğiz ”dedi.
çumra haber yorumları cumradan.com